Blog

Wentylacja w pomieszczeniu sprężarkowni powinna zostać zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby zapewnić optymalną pracę sprężarek, dzięki temu sprężarki jako główny element instalacji sprężonego powietrza, nie przegrzewają się, a ewentualne nieczystości nie osiadają na chłodnicach urządzeń.

Zdumiewające, jak dużo energii, a wraz z tym pieniędzy ulatuje prosto w powietrze. Zainstalowane urządzenia do odzyskiwania energii wykorzystują ponownie 90% ciepła wytwarzanego przez sprężarki, co znacznie zmniejsza koszty działalności.

Technologia rozwija się dziś szybciej niż kiedykolwiek w historii ludzkości, a nowe gadżety z dnia na dzień stają się przestarzałe. Przykładem może być walkman, który został zastąpiony przez discmana, który następnie został zastąpiony przez odtwarzacz iPod, który został wreszcie wyparty przez smartfony. Na przestrzeni nieco ponad jednego pokolenia mogliśmy obserwować, jak trzy rewolucyjne technologie stają się najbardziej pożądanym produktem na rynku, a następnie znikają.