<< Powrót do poprzedniej strony.
klucze impulsowe pneumatyczneNazwa: Klucze impulsowe pneumatyczne

Symbol: klucze impulsowe pneumatyczne
Producent: Atlas Copco
Cena: Do negocjacji.
 

  
Dane techniczne:
Opis:

Sercem narzędzia udarowego jest układ hydroimpulsowy, znajdujący się między silnikiem
pneumatycznym a wałem wyjścia. Ponieważ impulsy są bardzo krótkie, prawie brak siły reakcji w uchwycie, jedynie znacznie niższy moment obrotowy silnika jest przenoszony na rękę operatora. Zespół impulsowy zwiększa moment generowany przez silnik od 50 do 100 razy! Ponieważ w narzędziu impulsowym nie dochodzi do zetknięcia metalu z metalem, narzędzia impulsowe zapewniają bardziej płynny i kontrolowany impuls z dużo niższym poziomem drgań
i hałasu w porównaniu do klucza udarowego. W połączeniu z dobrym wyważeniem i niskim ciężarem, daje to narzędzie niezwykle wygodne w pracy. Układ i precyzja narzędzi ErgoPulse sprawia, że są idealne do nieprzerwanej pracy w ciężkich warunkach produkcyjnych.
Udane połączenie, wysoka wydajnosć w dobrych warunkach pracy.
- Wydajność – Bardzo wysoka prędkość obrotowa zapewnia krótkie cykle pracy
- Precyzja – Wysoki moment niezależny od sztywności złącza zapewnia wysoką jakość złącza.
- Niezawodność – Długi okres użytkowania i niskie wymogi konserwacji.
 Ergonomia:
– Praktyczny brak siły reakcji.
– Niski poziom hałasu i wibracji.
– Niski ciężar.
– Bez smarowania.
Pełen zakres
Zakres ErgoPulse obejmuje moment od 2 do 450 Nm, co pozwala na dokręcanie wkrętów od M4 do M20. Narzędzia ErgoPulse są dostępne w wersji z odcięciem lub bez. Układy impulsowe z odcięciem– typów PT, PTS i PTX – odcinają dopływ powietrza zaraz po osiągnięciu wcześniej ustawionego momentu. W narzędziu z odcięciem, wpływ operatora jest zminimalizowany. W rezultacie uzyskujemy większą precyzję przy szybszym dokręcaniu. Narzędzia bez odcięcia, typów C i XS – generują impulsy tak długo, jak operator wciska spust. Preferuje się je w zastosowaniach, kiedy zaletą dla operatora jest możliwość kontrolowania pracy poprzez ręczne wyłączenie narzędzia. Narzędzia impulsowe Atlas Copco są dostępne w wersjach prostych i pistoletowych.

 
Strony, Sklepy Internetowe FAT-COM biuro@fat-com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone ©2009
Kompresorservice| 91-845 Łódź, ul. Franciszkańska 131b | (+48)42-636-66-26 (+48)42-637-04-87